Jdi na obsah Jdi na menu
 


Frakce

Samotáři

218123468_narrowweb__300x424-0.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povětšinou, samotáři v Zóně zahynou, nemůžeš tu být jen sám za sebe. Každé pravidlo má ale vyjimku. Gogol byl přesně takovou vyjimkou. Jsou to už dva roky co stalkeruje, nikdy se ale nepřidal k žádnému klanu, neboť preferoval v první řadě sám sebe. Stručně řečeno, ani bandité, monstra, vojáci ani samotná Zóna s ním nemohli vyběhnout.

Stalkeři prozkoumávají Zónu na vlastní pěst. Většina stalkerů jsou samotáři, protože náležitost k nějaké frakci stojí drahocenný čas a také snižuje přínos z kořisti. Někteří tak inklinují k samotářství a nezávislosti.

 

Banditi

imagesca510f4q.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dostal se k nim zrovna ve chvíli, kdy prohledávali kapsy jeho parťáka. Tři z nich seděli na batohu jejich oběti a rozdělovali si lup, zatímco další z nich raboval kapsy. Do stalkerových oči tekla krev a oslepovala ho zuřivostí. Začal kolem sebe střílet jako smyslů zbavený. Kulky byly v Zóně drahocenné zboží, ale v tomto případě stalker nešetřil a dál obdařoval bandity, vrahy a nájezdníky těmito smrtícími dary.

Reprezentanti odvrácené strany zákona v Zóně, kteří do ní přišli kvůli rozdílným důvodům. Šetření peněz z artefaktů, úkryt před zákonem a nebo obchodování se zbraněmi. Zóna některými těmito kriminálními živly disponuje, sahající od neškodných chuligánů až po opravdové kriminálníky.

Většinu času jsou formování ve skupinách, ale přesto v Zóně není žádná sjednocená frakce banditů. Bandité znamenají velké problémy pro většinu stalkerů.

Zombifikovaní Stalkeři

imagesca4a35mu.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejprve si Sergej myslel, že jde o normální stalkery držící se ve skupině. Něco ho potom ale v hlavě varovalo a donutilo jej si lehnout na zem a držet zbraň před sebou. Křik neměl v tomto případě žádný efekt… tihle dva na nic nereagovali. Když se dostali blíž, nezůstali v něm už žádné pochybnosti – nekoordinované pohyby, podivné chrčivé mumlání, šoupání nohama. Stál proti zombifikovaným Stalkerům.

Sergej se jim nechtěl postavit ze strachu, že v zombiích rozpozná některého ze svých přátel co se ztratili v Zóně. Jsou to ti, kdo protrpěli intenzivní dopad zářičů kolem Yantaru, nebo v ostatních lokacích. Z bezvědomích stalkerů se rychle stali nepříčetné chodící mrtvoly. V Zóně jich je spousta, někteří jsou schopni i dosáhnout okrajových částí.

Tak či onak, je bohužel nemožné jim pomoci. Ztráta osobnosti je nevratná. Přesto dokážou zombifikovaní stalkeři používat svojí zbraň, jsou ale i tak velmi hloupí. Tváří v tvář jim je možné rozpoznat v jejich mumlání útržky vět, které jsou ale naprosto nesmyslné. Časem zombifikovaný stalker ztratí veškeré své zbývající schopnosti a stane se pouhou zombií. Z pravidla jsou ve skupinách velmi nebezpeční.

Armádní Stalkeři

military.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vojáci co prošli velmi tvrdým výcvikem, ještě než přišli do oblasti Zóny nebo jde o stalkery, povolané armádou. Nosí speciální vybavení a jsou víc než dobře vyzbrojeni. Nejčastěji jsou přivoláváni kvůli zkoumání stádií a příčin katastrofy Černobylské elektrárny. Mohou se pohybovat samostatně nebo až v pětičlenných skupinách. Nenechávají volně pobíhající stalkery v klidu, ihned zahájí palbu. 

Armádní stalkeři nemají s žádnou jinou frakcí pakt. Jejich základny stojí na odlehlých kopcích a převážně na okrajích samotné Zóny. Často se však přimotávají k vyhroceným situacím s odhodláním zasáhnout. Nejčastěji využívají zbraně typu AKM-74/2, ovšem na jejich základnách se najdou také automatické hračičky typu RP-74. 

Povinnost (frakce)

imagesca19hzai.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zmilitarizovaná frakce známa svou tvrdou disciplínou, se členy co se pevně drží nařízení a předpisů. Pouze představitelé Povinnosti odmítají obchodovat s unikátními artefakty ze Zóny s okolním světem. Povídá se, že všechny artefakty, které Povinnost nalezne, předá vědcům.

Nejdůležitější povinností každého člena je uchránit okolní svět před Zónou. Většina misí této frakce spočívá v eliminaci monster a tak Povinnost často ušetří ostatním stalekrům mnoho potíží. Tato frakce je v dlouhodobém konfliktu s frakcí Svobody.

Nejčastěji využivají zbraň typu Groza OC-14, o niž žádná jiná frakce ani nezavadí. Někteří členové frakce Povinnost se často dávají vlastní cestou a stávají se z nich samotáři. Podle všeho se jedná o největší a nejsilnější frakci, to jste však neslyšeli názor frakce Svoboda :)

Vědci 

imagescabwsd50.jpg 

 

 

 

 

  

 

 

 

Vídaval som ho tu a tam vo výskumnom tábore, keď som tam zakaždým prišiel predať nejakú korisť. Vyzeral ako normálny týpek. Veľký a robustný, nikdy by ste si o ňom nepomysleli že je jeden z "vajcových hláv". Dával mi dobrú cenu na artefakty, vždy si rád pokecal o tomto, hneď zas o tamtom... a ako sprosto skončil. Motal sa vo svojom vybavení práve v blízkosti "Whirglig-u", keď títo ničomníci začali strieľať. Hodilo ho do anomálie, potom ho skrútilo. Keď sme skončili boj, vo "Whirligig-u" nič z neho nezostalo... iba útržky overalu.

Skúmajú podstatu Zóny a prírodu v ich vzájomnom vzťahu. Vďaka ich priaznivému postoju može šťastný stalker pri predaji koristi zo Zóny vedcom profitovať, bez dílerovho sprostredkovania.

 

 

Monolit 22-monolith.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nikdo o nic moc nevý, (dozvěděd se o nic můžete v elektrárně)

Zabíjí na potkání, jejich hlavní lokace jsou Rudý les, Pripyat, Elektrárna.

 

 

Svoboda svoboda.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsou to fajn chlápci, pohodoví a čestní, jejich hlavní lokace jsou Armádní skladiště.

Jejich hlavním vůdcem je Lukáš, na jejich základně se dá najít super zbraň Vintorez VSS

 

 

 

Žoldáci zoldaci.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Žoldáci to jsou velice tajní vojáci, jejich základna je v Armádních skladištích.

Ochraňujou bunkr vědců, za každou cenu se chcu dostat do Pripyatě a prozkoumat

lab X

 

 

 

Armáda
xr_cop_screen_008_1680w.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Vládní ůtvar střežící okraj zóny před veřejností, její odkaz je všude.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář